fbpx

Для України інтеграція в ЄЦР ЄС є інструментом поглиблення економічної інтеграції у внутрішній ринок ЄС, а також просування цифровізації України у відповідності до європейських та міжнародних стандартів. Вона передбачає розширення взаємного доступу до онлайн-ринків і цифрових послуг, а також приєднання України до єдиних правил, стандартів та процедур з ЄС у цифровій сфері, в т.ч. щодо оформлення електронних контрактів, здійснення електронних платежів та розрахунків, поширення цифрового контенту, оформлення авторських прав, надання транскордонних цифрових послуг та захисту прав споживачів в мережі інтернет тощо.

Дане дослідження надає кількісну оцінку потенційних економічних переваг інтеграції України в ЄЦР ЄС, яка передбачає два основні канали впливу – регуляторне зближення у цифровій сфері між Україною та ЄС, що знизить регуляторні обмеження цифрової торгівлі між Україною та ЄС, а також прискорення цифрових трансформацій в Україні.

Для цілей цього дослідження ми розрахували комплексний індекс цифровізації та індекс регуляторних обмежень торгівлі цифровими послугами для України за 2016-2018 роки.

 

Автори дослідження:

Павло Яворський

Світлана Таран

Олександр Шепотило

Олексій Гаманюк

 

ЗАВАНТАЖИТИ