fbpx

П’ять країн ЄС просять Єврокомісію викупити чи вивезти надлишки українського зерна

Лідери Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії закликали Єврокомісію вжити заходів у зв’язку з надлишками зерна та іншого продовольства з України, що утворилися на їх території. Вони наголошують, що подібна продукція залишається на прилавках цих країн у надмірній кількості, знижуючи ціни, і не досягає покупців за межами ЄС.

Для вступу в ЄС Україна має адаптувати 29 тисяч правових актів. Найбільше у сфері екології

Найбільше зусиль в контексті гармонізації українського законодавства до практик ЄС необхідно надолужити у:

  • сфері екології і зеленої трансформації, де Україна відстає від європейських стандартів на роки, а питання відповідності виробництв стандартам ЄС є питанням доступу до фінансів;
  • фармацевтичному бізнесі, адже в Угоді про асоціацію цей сектор не був згаданий взагалі;
  • сільському господарстві, де впроваджена лише третина від усіх необхідних змін, а ще треба імплементувати близько 5 тисяч документів ЄС;
  • у сфері трудових відносин, адже в ЄС права найманих працівників є набагато більш захищеними.

ЄС і Україна домовились про посилення боротьби з фінансовим шахрайством

Європейське управління з питань запобігання шахрайству (OLAF) підписало угоду про адміністративну співпрацю з Державною аудиторською службою України, покликану посилити боротьбу з корупцією та контроль за коштами ЄС. Угода покликана посилити співпрацю між OLAF і Держаудитслужбою України у сфері розслідувань шляхом полегшення обміну інформацією та співпраці у проведенні слідчих дій.

Україна готується до відновлення експорту електроенергії до ЄС

За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, відновлення експорту електроенергії до європейських країн дозволить Україні отримувати до 70 мільйонів доларів прибутків щомісяця.

Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє отримати кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог ЄС

Відтепер під час отримання довірчих послуг, зокрема і представниками іноземних юридичних осіб, формування та видавання кваліфікованого сертифіката для фізичних чи юридичних осіб не потрібно бути присутнім особисто. Підтвердити особу можна онлайн. Наразі не у всіх надавачів можна пройти ідентифікацію особи віддалено. Натомість ідентифікація особи здійснюється за особистої присутності. Під час воєнного стану це займає значно більше часу й унеможливлює своєчасне отримання електронного підпису користувачами. Ухвалена постанова дозволяє використовувати більше способів ідентифікації особи, які діють у ЄС, під час формування кваліфікованих сертифікатів усім категоріям користувачів. Ці умови діятимуть незалежно від дії воєнного стану в Україні.