fbpx

Вступ України до ЄС може початися найближчим часом, якщо вдасться переконати всі країни-члени ЄС, заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський після того, як президент Петр Павел пообіцяв наполягати на відкритті переговорів про вступ до кінця цього року.

Про це повідомляє Euractiv.

Раніше Павел заявляв, що буде наполягати на цьому відповідно до позиції чеської дипломатії, чого домагається і Київ.

«Я можу собі це уявити, але має бути консенсус у всьому ЄС-27», — сказав Ліпавський. Однак багато країн ЄС налаштовані скептично, і Чехія намагається розвіяти їхні страхи. За словами Ліпавського, Україна повинна буде виконати всі умови і «не зможе користуватися жодними послабленнями» в цьому відношенні.

Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС у 2022 році. Минулого року вона отримала сім рекомендацій від Брюсселя, яких слід дотримуватися, щоб наблизитися до членства в блоці.

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у січні цього року заявила, що Україна досягла значного прогресу у виконанні тих рекомендацій, які стосуються внутрішньої політики та судової системи, таких як боротьба з корупцією та процедура затвердження суддів Конституційного суду України.