fbpx

Перша оцінка виконання Україною семи «кандидатських критеріїв» буде оприлюднена Єврокомісією у травні. До цього часу Україна планує завершити виконання шести вимог. Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина.

«Ми розраховуємо, що в травні, коли буде засідання General affairs council (Ради ЄС з загальних питань), така оцінка буде представлена. Можливо, попередні розмови будуть відбуватися також в Києві, під час візитів різного рівня», – сказала Стефанішина.

Разом з цим, вона додала, що 20 березня відбудеться неформальне засіданні Ради з загальних питань. На ньому зокрема буду обговорюватися зазначені сім рекомендацій, а також буде визначена конкретна дата презентації оцінки.

Стефанішина зазначила, що Київ планує завершити виконання кандидатських критеріїв ЄС до весни, окрім одного.

«Декілька блоків у нас вже політично завершені, лишилися технічні питання… Залишаться завдання щодо імплементації закону про національні меншини», – вказала вона на проблемну точку.

Таким чином, до травня парламент має прийняти закон щодо структурування рекламного ринку в Україні, що дозволить заявити завершити виконання критерію щодо реформи медіа.

Крім того, за словами Стефанішиної, антикорупційни-судовий блок реформ теж уже майже завершений: «Очільник НАБУ призначений; концепція реформування правоохоронних органів підготовлена і має бути схвалена рішенням президента; завершиться процес відбору членів ВККС».

При цьому віцепрем’єрка певна, що реформу відбору суддів Конституційного суду теж позитивно оцінять, хоча Україна не виконала рекомендацій Венеціанської комісії та не призначила сьомого члена Дорадчої групи експертів. Натомість, каже Стефанішина, міжнародні експерти отримають право спільно заблокувати відбір у разі незгоди з українськими колегами. За її словами, цей підхід у Єврокомісії підтримали.

Нагадаємо, раніше очікувалось, що офіційна оцінка ЄС буде представлена лише в жовтні, однак Єврокомісія погодилася представити навесні «усну проміжну оцінку» прогресу України для визначення проблемних моментів. Українська сторона наполягала на цьому з метою відкриття перегорів щодо вступу в ЄС вже цього року.