fbpx

Україна має серйозні шанси офіційно розпочати переговорний процес щодо вступу до ЄС ще в цьому році, пише Euractiv з посиланням на європейських високопосадовців.

Для України зусилля щодо вступу до ЄС йдуть паралельно з військовими зусиллями країни, а для  ЄС цей рік буде присвячений вирішенню того, наскільки далеко об’єднання готове йти, аби зберегти Україну у своїй сфері впливу, пише видання.

У питанні заявки на членство в ЄС президент України Володимир Зеленський раніше висловив сподівання, що Київ зможе вже цього року розпочати «діалог про майбутнє в ЄС». І це, в тому числі, є додатковою мотивацією для збройних сил України у війни з Росією. Але, не дивлячись на те, що у лютому в Брюсселі Зеленського вітали як героя, лідери ЄС залишаються обережними щодо обіцянок вступу.

Видання зазначає, що цього року відбудеться кілька визначальних подій, результат яких безпосередньо вплине на рішення щодо початку переговорів з Україною.

Перш за все, Європейська комісія збирається оприлюднити свою оцінку прогресу України у виконанні семи рекомендацій навесні, а звіт щодо формального пакету розширення восени цього року.

За умови, що в цих звітах буде відзначено позитивний прогрес, деякі офіційні особи та дипломати ЄС кажуть, що вирішальних самітів може бути два. Перший має відбутися у жовтні (26-27), на якому може бути офіційно підняте питання вступу, а другий у грудні (15-16), коли лідери ЄС можуть прийняти відповідне рішення.

«Є два чинники, які грають на користь України», — нещодавно сказав EURACTIV високопоставлений чиновник ЄС, який знає портфель розширення. «По-перше, найвищі лідери ЄС, і особливо Урсула фон дер Ляєн, схоже, пов’язали свою політичну спадщину з процесом вступу України», — наголосив посадовець, який побажав залишитися неназваним.

«А по-друге, якщо прогрес йтиме пліч-о-пліч із перемогою на полі бою, Євросоюзу буде важко сказати Києву «ні». І це однозначно стосується довгострокової перспективи», – додав чиновник.