Сьогодні, 23 квітня, Європарламент схвалив продовження тимчасових заходів лібералізації торгівлі для України, захистивши при цьому фермерів ЄС.
Про це йдеться в офіційному повідомлені Європарламенту.
428 голосами «за», 131 «проти» та 44 утрималися, депутати Європарламенту підтримали продовження призупинення імпортних мит і квот на українську сільськогосподарську продукцію ще на один рік, до 5 червня 2025 року, щоб підтримати країну в умовах безперервної жорстокої агресивної війни росії.
Згідно з новою постановою, Комісія може вжити швидких заходів і застосувати будь-які заходи, які вважає за потрібне, якщо через імпорт з України (наприклад, пшениці) виникнуть значні порушення на ринку ЄС або ринках однієї чи кількох держав-членів ЄС. У рамках посилених захисних заходів для захисту фермерів ЄС Комісія може запустити екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду.
Якщо імпорт цих товарів перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані у другій половині 2021 року та за весь 2022 та 2023 роки, тарифи можуть бути введені повторно. У рамках угоди щодо цих нових правил Комісія пообіцяла найближчим часом розпочати переговори з Україною щодо постійної лібералізації торгівлі та продовжувати тісно залучати Парламент до цього процесу.
«Поширення заходів підтримки торгівлі підтверджує солідарність ЄС з Україною перед лицем російської агресії. Це голосування одночасно зміцнить економічну стійкість України та захистить інтереси європейських фермерів. Ми виконаємо свої обіцянки – підтримуватимемо Україну до її військової перемоги та вступу до ЄС і НАТО», — наголосила депутатка Сандра Калніете (ЄНП, LV).
Тепер Рада має офіційно затвердити регламент. Поточні торговельні заходи закінчуються 5 червня 2024 року, і новий регламент має набути чинності відразу після цієї дати.