fbpx

У четвер, 9 листопада, Верховна Рада розглядатиме у першому читанні  Проект Закону «Про безпечність та гігієну кормів» (№2845 від 14.05.2015).

Ухвалення цього проекту закону вкрай важливе для виконання Угоди про асоціацію щодо запровадження еквівалентної європейській системи державного контролю безпечності кормів.

Так, відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію законодавство  України про корми повинно бути гармонізоване з положеннями трьох Регламентів ЄС: № 183/2005, № 1831/2003 та № 767/2009.

У разі відсутності ефективної системи державного контролю безпечності кормів Україна може зазнати економічних та іміджевих втрат вже найближчим часом.

Насамперед, відсутність такої системи означає, що кормам вітчизняного виробництва просто не будуть довіряти, а відтак і не стануть купувати на ринку ЄС, побоюючись, що такі корми є небезпечними.

Крім того, якщо Україна не зможе довести, що вона здатна забезпечити безпечність кормів, якими годують тварин, така сама недовіра існуватиме й щодо харчових продуктів тваринного походження, вироблених в Україні. Це також може негативно вплинути на експортні показники харчової промисловості.

Водночас на внутрішньому ринку виробники кормів будуть продовжувати нести зайві витрати на державну реєстрацію кормових добавок, преміксів та готових кормів, адже існуюча в Україні система реєстрації, на відміну від європейської, передбачає реєстрацію однієї і тієї ж самої добавки, преміксу або готового корму кожним виробником (тобто одне й те саме реєструється безліч разів). Всі ці витрати на реєстрацію закладаються у вартість відповідної продукції і, врешті-решт, перекладаються на плечі кінцевого споживача.

Тому ухвалення у першому читанні законопроекту «Про безпечність та гігієну кормів» дозволить розпочати процес вирівнювання правового поля України та ЄС щодо системи ефективного державного контролю безпечності кормів.

infogr_kormy_UPD_07.11.2017