Тривалість проекту: 01 вересня 2017 р. – 01 грудня 2018 р.
Донор: Міністерство закордонних справ Королівства Нідерландів в рамках програми «Matra». Презентація моніторингового звіту, що оцінює прогрес адаптації законодавства України в рамках Угоди про асоціацію з 1 грудня 2016 року до 1 листопада 2017 року відбулась за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Мета проекту – створення постійно діючої аналітичної, комунікаційної та адвокаційної платформи для сприяння реформам, передбаченим Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і Поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі, шляхом надання цільової підтримки всім зацікавленим учасникам процесу розроблення та імплементації законодавства, а також моніторингу виконання завдань, визначених Угодою про асоціацію.
У рамках проекту ми:
ЗДІЙСНЮЄМО АДВОКАЦІЮ РОЗРОБЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМ:
19 жовтня відбулося спільне засідання круглого столу Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин і Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції на тему: «Адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері агропромислового комплексу: досягнення, пріоритети та виклики», на якому виступили голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа і начальник відділу двосторонніх міжнародних відносин Генерального Директорату з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів Європейської Комісії (DG «SANTE») Коен Ван Дейк.
Український центр європейської політики був ініціатором та співорганізатором заходу, а також презентував дослідження «Реєстрація кормових добавок, зареєстрованих в ЄС: оптимальна модель для України» на підтримку євроінтеграційного законопроекту № №2845 «Про безпечність та гігієну кормів».
Створили 3 інфографіки на підтримку прийняття євроінтеграційних законопроектів у сфері транспорту та інфраструктури, митниці та безпеки харчових продуктів.
ІНФОРМУЄМО ГРОМАДСЬКІСТЬ ЩОДО ЗМІСТУ ТА ПЕРЕВАГ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄС:
1 вересня, у день, коли Угода про асоціацію між Україною та ЄС повністю вступила в силу, провели відкриту дискусію «ЄвроTREND(ець): куди рухається Європа?» співавтора Угоди про асоціацію Тараса Качки та філософа, викладача національного університету «Києво-Могилянська академія», експерта ГО “Інтерньюз-Україна” Володимира Єрмоленка щодо останніх тенденцій розвитку Європейського Союзу та місця України у цих процесах. Захід було організовано спільно з платформою KMArt Yard / KMArt Space національного університету «Києво-Могилянська академія» для студентів і випускників вузів, експертів та інших зацікавлених осіб.
3 жовтня публічно презентували оновлений моніторинговий інструмент «Навігатор Угоди про асоціацію», який дозволяє бачити прогрес виконання Угоди, визначений у планах урядових виконавців, актів ЄС (директив, регламентів, рішень тощо), а також прийнятих законодавчих актів та їх проектів. На презентації виступили віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова, керівник політичного відділу Представництва Європейського Союзу в Україні Фабіо Делла Пьяцца, керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн, співавтор Угоди про асоціацію Тарас Качка, виконавчий директор Українського центру європейської політики Любов Акуленко, експерт з права ЄС Українського центру європейської політики Олена Степаненко. Захід відбувся за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Підготували і опублікували 8 статей у таких національних виданнях, як «Європейська правда», «Новое время», «Цензор Бізнес», «EurActiv».
ЗДІЙСНЮЄМО МОНІТОРИНГ ПРОГРЕСУ ВИКОНАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ МІЖ ЄС ТА УКРАЇНОЮ:
Підготували аналітичне дослідження «Україна та Угода про асоціацію: моніторинг виконання з 1 грудня 2016 року до 1 листопада 2017 року», у якому проведено оцінку прогресу адаптації українського законодавства до вимог ЄС та дотримання офіційних термінів Угоди про асоціацію у таких 10 сферах: технічні бар’єри у торгівлі, митні питання та сприяння торгівлі, енергетика, оподаткування, навколишнє середовище, транспорт, діяльність компаній, захист прав споживачів, соціальна політика і громадське здоров’я.
12 зовнішніх експертів було залучено до написання аналітичних досліджень, в т.ч. представників громадянської платформи «Реанімаційний Пакет Реформ», ресурсно – аналітичного центру «Суспільство і довкілля», науково-технічного центру «Псіхєя», громадської спілки «Асоціація морського бізнесу України», професійної спілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України з питань безпеки і гігієни праці.
12 грудня відбулась публічна презентація звіту, під час якої виступили голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Герт Антсу, директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн, директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань (у сфері «Транспорт»), народний депутат України, Член Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Олексій Кириченко (у сфері «Громадське здоров’я»), голова ВГМО «Асоціація молодих донорів» Ірина Славінська (у сфері «Громадське здоров’я»), заступник директора департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку – начальник управління митної політики Мінфіну Олександр Москаленко (у сфері «Митні питання та сприяння торгівлі»), менеджер практики митного регулювання й міжнародної торгівлі Ernst & Young в Україні Роберт Зелді (у сфері «Митні питання та сприяння торгівлі»), експерти Українського центру європейської політики Любов Акуленко, Дмитро Науменко та Олена Степаненко. Захід відбувся за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.