fbpx

Міжнародні зобов’язання України за Угодою про асоціацію, серед іншого, передбачають впровадження положень Конвенції про єдину транзитну процедуру до національного законодавства України.

У разі виконання цього зобов’язання, Україна зможе інтегруватися до спільної транзитної системи NCTS, у якій беруть участь країни-члени ЄС, ЄАВТ, Туреччина, Македонія та Сербія. Це дозволить прискорити та удосконалити митні процедури щодо товарів, які переміщуються через українсько-європейський кордон, зменшити витрати на транскордонну торгівлю товарами з країнами Європи, а також більш ефективно протидіяти спробам митного шахрайства.

Комплексні переваги, які дає для України приєднання до Конвенції, потребують вжиття так само комплексних заходів, направлених на реформування митного законодавства та організації митного контролю товарів, які перетинають кордон Україна-ЄС.

Які вимоги має виконати Україна для приєднання до Конвенції?

Який проаналізувати поточний стан адаптації національного законодавства та системи контролю за транзитними перевезеннями товарів до вимог Конвенції?

Що може допомогти органам влади України виконати зобов’язання щодо впровадження положень Конвенції?

Відповіді на ці питання у нашому дослідженні.

 

Автори дослідження:

 

Група експертів

 

ЗАВАНТАЖИТИ