fbpx

Запрошуємо вас на наше чергове експертне обговорення на тему «Шлях Західних Балкан до ЄС: уроки для України». Подія відбудеться 9 листопада 2022 року о 10:00 годині.

На події ми презентуємо наше аналітичне дослідження щодо досвіду обраних країн регіону Західних Балкан, які наразі є країнами-кандидатами на вступ до ЄС і вже пройшли певні етапи цього шляху. Ключові уроки, які були винесені балканськими країнами з цього процесу, стали основою для рекомендацій, що будуть корисними Україні як державі, що нещодавно отримала кандидатський статус і знаходиться на початку цього шляху.

Зокрема, рекомендації стосуються вироблення дієвої комунікації як з Брюсселем, так і з окремими державами-членами ЄС щодо усунення політичних перепон на шляху вступу України до ЄС, а також кращого розуміння і ефективного проходження суто бюрократичної процедури вступу (на основі оновленої методології розширення ЄС для Західних Балкан). Однак, ключовий блок рекомендацій буде побудований на ідентифікації та уникненні основних помилок балканських країн, які були зроблені ними під час вступного процесу, а також виокремленні тих кроків, які, навпаки, сприяли прогресу у перемовинах про вступ з офіційним ЄС та найвпливовішими державами-членами ЄС.

Робоча мова події — англійська.