fbpx

Український центр європейської політики (УЦЄП) ініціював звернення до депутатів Німецького Бундестагу, Національних Зборів Франції, Палати Представників Нідерландів, Палати Депутатів Італійського Парламенту, Національної Ради Австрійського Парламенту, Конгресу Депутатів Іспанії, Асамблеї Португальської Республіки, Грецького Парламенту, Національних Зборів Угорщини із закликом підтримати заявку України на отримання статусу кандидата в ЄС. Звернення підтримали 132 підписанти – представники громадянського суспільства, культурної та наукової спільноти України і країн ЄС.

УЦЄП професійно моніторить виконання Україною Угоди про асоціацію з 2014 року, а тому може ствержувати про значний прогрес України у наближенні національного законодавства до acquis ЄС за останні шість років. За підрахунками незалежного моніторингу УЦЄП станом на першу половину 2021 року загальний прогрес виконання Угоди становить 49%. Україна стала надійним та завзятим партнером, який інвестував значний інституційний та політичний капітал у реалізацію УА, а тому заслуговує отримати статус кандидата на членство в ЄС.

Надання Україні статусу кандидата в ЄС надішле сильний політичний сигнал українському суспільству, водночас запропонувавши Україні доступ до технічної допомоги та структурних фондів ЄС для впровадження комплексних реформ.

Завантажити звернення