fbpx

«Впровадження європейських практик в управлінні ТПВ» / «Implementation of the EU best practices of Waste management»

Тривалість проекту:

04 грудня 2020 року – 31 грудня 2021 року

Донор:

Німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини в рамках Глобального проєкту «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля»

Партнери:

ГО « Центр громадських та медійних ініціатив» (м. Харків)

ГО «Сучасна Україна» (м. Хмельницький)

Метою проекту є сприяння передумов застосування кращих практик ЄС в управлінні твердими побутовими відходами (ТПВ), шляхом забезпечення стейкхолдерів необхідними знаннями та аналітичними даними, прискоривши при цьому розробку та імплементацію регіональних планів поводження з відходами.

Одним з основних завдань є заходи з посилення спроможності відповідальних за ухвалення рішень представників державного та приватного секторів до запровадження та застосування на постійній основі сучасних технологій захисту довкілля та пом’якшення наслідків зміни клімату.

Активності за проєктом:

1. Zero Waste Academy deep level:

Організація навчально-практичного курсу для місцевих чиновників для імплементації нового законодавства на місцях, написання дорожніх карт місцевого управління відходами територіальних громад учасниками Академії.

2. Адвокаційні кампанії на національному та регіональному рівнях

Комунікація з ключовими стейкхолдерами щодо адвокації євроінтеграційних законопроєктів в розрізі поводження з відходами, з ТПВ у точу числі. Визначення концепту адвокаційної кампанії та розвінчення міфів навколо проблемних питань у законопроєктах (напр., розширена відповідальність виробника).

Комунікація з місцевими органами влади щодо покращення та впровадження регіональних планів щодо поводження з ТПВ та практик компостування.

3. Розробка інноваційних інструментів комунікації

Розробка 3D туру та 3D моделі сміттєзвалища за допомогою дронів для окулярів віртуальної реальності.

Переглянути 3D тур Полтавським міським сміттєзвалищем українською та англійською мовами можна за посиланням – https://ileyes.com/___poligon/index.html

Переглянути 3D модель Полтавського міського сміттєзвалища – https://ileyes.com/___poligon/3d.html

4. Розробка аналітичних продуктів

— «Найкращі доступні технології та методи керування для біологічного оброблення відходів» (Басиста Я.В)

«Аналіз можливості впровадження біологічного оброблення тпв та проектів збору біогазу на полігонах тпв на прикладі існуючих варіантів систем управління відходами в полтавській області» (Матвєєв Ю.Б.)